Čistota, která neškodí přírodě

ČISTOTA, KTERÁ NEŠKODÍ PŘÍRODĚ

Pokud chcete žít šetrněji k životnímu prostředí a nevíte, kde začít. Prvními kroky mohou být malé změny v každodenním životě. Přemýšleli jste někdy o použití ekologičtějších čisticích prostředcích?

 

Produkty ProNature jsou dítkem spol. Henkel, která chce podporovat zákazníky a spotřebitele při udržitelném a odpovědném čištění. ProNature jsou výrobky z recyklovaných plastu a obsahují přírodní složky, sestávající se ze snadno rozložitelných povrchově aktivních látek a surovin z udržitelné kultivace, které slouží k ochraně vody a životního prostředí.

První krok může začít třeba při mytí oken, kdy místo speciálního čistícího prostředku použijeme kvalitní přírodní čistič Clin ProNature streak-free, který obsahuje 99,9% přírodních ingrediencí. Dodá lesk vaším oknům a neznečišťuje odpadní vodu.
Značně nepříznivý dopad mají také různé prostředky, užívané k desinfekci toalet a koupelen. Řada ProNature se zaměřila i na tuto oblast a na trh se dostaly čistící prostředky pro koupelny Bref Bathroom ProNature a pro toalety Bref ProNature mint WC čistič nebo Bref ProNature mint WC kuličky s vůní máty a eukalyptu.


Společnost si dala záležet i na obalovém materiálu a u řady produktů nabízí nová těla stříkacích lahví, která jsou vyrobena ze 100% recyklovaného plastu, z nichž 25% jsou tzv. sociální plasty.
Jedná se o plast, který může sbírat místní obyvatelstvo na pláži a na souši, například na Haiti a vyměnit za hotovost nebo naturálku v jednom ze sběrných středisek, která byla zřízena společně s Henkel. Shromážděný plast se čistí, třídí a zpracovává do nových lahví.

Kompletní nabídka produktů ProNature zde.